Očkování
Povinné očkování
žádné (pouze žlutá zimnice v případě příletu z endemické oblasti)
Doporučená očkování
žloutenka typu A – doporučuje se všem cestovatelům, kteří hodlají navštívit oblasti se sníženou úrovní hygieny.
žloutenka typu B – využijte ji, pokud plánujete delší pobyt v zemi.
břišní tyfus – vakcína proti břišnímu tyfu rozhodně není k zahození. Nakazit se můžete velmi snadno kontaminovanou vodou nebo jídlem, a to hlavně v odlehlých oblastech.
Dále si před cestou ověřte platnost rutinních očkování proti tetanu, spalničkám, příušnicím a záškrtu.
Přesto, že se na Réunionu nevyskytuje malárie a virová infekce chikungunya byla naštěstí vymýcena, je tu velké množství komárů, kteří mohou být přenašeči různých onemocnění. Proto si do kufru raději přibalte tropický repelent a večer noste oblečení s dlouhými rukávy.
Zdravotní rizika na Réunionu
Koupání – velkým rizikem jsou silné podmořské a odlivové proudy. Kolem ostrova se navíc nachází velké množství žraloků včetně žraloka bílého. Nikdy se nechoďte koupat sami a v případě velkých vln si jděte zaplavat do bazénu. Do vody noste boty, které vás ochrání před ostrými korály a jedovatými živočichy.
Úpal a úžeh – na Réunionu se můžete snadno spálit. Proto se doporučuje nosit pokrývku hlavy a mazat se krémem s vysokým UV filtrem.
Bezpečnost na Réunionu
Kriminalita – celý ostrov Réunion je poměrně bezpečný a ke krádežím dochází jen velmi zřídka. Přesto je vhodné nenosit u sebe příliš velký obnos peněz, šperky a další cennosti. Stejně tak není dobré nechávat cenné věci v autě, na pokoji nebo na pláži. K cestovním dokladům, letenkám a dalším důležitým dokumentům si pro jistotu předem pořiďte kopie.
Sopečná činnost – v období cyklónů byste se měli návštěvě Réunionu vyhnout. Pokud se i přesto v tomto čase na ostrov vydáte, počítejte s možností erupce sopky Piton de la Fournaise. Jedná se o druhou nejaktivnější sopku světa, a tudíž představuje nebezpečí. O hrozbě erupce jsou však místní obyvatelé i návštěvníci ostrova informování s předstihem několika dnů až týdnů.