Tak je potřeba vědět, kam jedete. Na řecky mluvící část, čili na Kypr, nebo na severní okupovanou tureckou část, tedy na Severní Kypr.
Tak k cenám: není tam draho, ceny cca jako v Řecku (jih) nebo v Turecku (sever).
Co vidět:
Na jihu určitě Paphos a místní vykopávky (mozaiky, hrobky králů, Fabrica) a hrad, Korálovou zátoku, Petra tou Romiou (Afroditiny skály), klášter Kykkos a okolí, pohoří Trodos, Lania, Omodos. Potom poloostrov Akamas a soutěsku Avakas, želví zátoka Lara, Afroditiny lázně v zátoce Latchi. Kourion a okolí, Kaledonský park a kaledonské vodopády. To je to, co jsme navštívili my.
A rozdělené hlavní město Nikosie (Lefkosa)
Na severu Famagusta a město duchů Varoscha, Othelův hrad ve Famagustě, Kantara Castle, The Historical Oil Mill Buyukkonuk, pohoří Pantadaktylos, zajímavé městečko Dipkarpaz, poloostrov Karpaz se spousto polodivokých oslíků (když slyší auto, okamžitě se seběhnou a čekají na bakšiš - jablka s sebou), Apostolas Andreas Monastery, mys Cape Apostolos Andreas - Zafer Bumu, Agios Trias basilika, Thyrsos Church - Yenierenkoy, Golden sand Beach (nekonečná písčitá pláž), Salamina, Klášter Bellapais, Sněhurčin hrad (více jak půl kilometru dlouhý a je rozsáhlý) Hillarion, Girne (Kyrenya).
Toť asi je vše, co jsme navštívili. Do města duchů Varoscha se nedostanete, jen po pláži nebo po okolí, nebo skrz díru v plotě, ale dávat si pozor na ozbrojené turecké vojáky, mohli by střílet.
(před 6 lety)
Země