@Roxy ~ Zdravím, já si vždy nejprve ujasním konkrétní destinaci kde chci pracovat, a o jakou práci mám zájem, a pak googlím. 🙂 Super jsou také skupiny na facebooku, například přes skupinu "Aupairs in Switzerland" jsem si našla práci chůvy ve Švýcarsku. Při hledání práce se také dívám na tyto portály: www.ajob.cz/ www.catererglobal.com/ www.anyworkanywhere.com/ www.europelanguagejobs.com/ indeed.com/ www.prostaff.cz/ Základem je mít perfektně zpracovaný životopis v místním jazyce nebo v angličtině, a nezapomenout také na motivační dopis, kde zmíníte co Vás přimělo žádat o tuto práci a proč jste vhodným kandidátem.
@Petr01 ~ Zdravím, já šla pouť loni v červenci, vybrala jsem si trasu kolem severního pobřeží Španělska "Camino del Norte", která je jednou z méně frekventovaných. Lákala mě nejvíce právě proto, že ji nechodí moc lidí, a také zde ani v létě není velké horko (teplota byla kolem 18-23 °C a občas pršelo). Trasa z Porta je druhou nejoblíbenější, v létě zde potkáte opravdu spoustu lidí, ale na podzim by davy už měly opadnout. 🙂 Počasí touto dobou bývá obvykle příjemné, kolem 16-23 °C. Trasy jsou perfektně značené, i když asi dvakrát jsem na del Norte špatně odbočila, ale pomocí maps.me jsem se opět vrátila na stezku. Tuto offline aplikaci rozhodně doporučuji stáhnout, jsou zde vyznačené všechny důležité body, památky, obchody, turistické stezky, ale i ubytování včetně albergue. Já jsem spala v hostelech pro poutníky, tzv. "albergue", kde si můžete vybrat mezi privátními či státními. Státní jsou vždy levnější volbou a stojí kolem 5-7 euro/noc, některé jsou dokonce pouze za dobrovolný příspěvek. V hlavní sezóně je o státní albergue vysoký zájem, proto je nejlepší vyrazit vždy brzy ráno a chytnout si místo v albergue mezi prvními. Pokud ale vyrážíte mimo sezónu na podzim, tak byste problém s volnými kapacitami mít neměli. 🙂 Doporučila bych Vám využít těchto ubytoven místo spaní ve stanu, případně obojí zkombinovat. Největším zážitkem je totiž právě trávení večerů u vína s novými přátely na albergue. 🙂 S sebou jsem měla 22 l batoh, který vážil se všemi věcmi jen 3,5 kg. Vzala jsem si opravdu jen to nejdůležitější - spacák, nafukovací polštář, pláštěnku, 2 trička, 2 kraťasy, větrovku, legíny, externí nabíječku, nějaké spodní prádlo a svačinu. Camino je úžasný zážitek, takže Vám přeji ať se cesta vydaří. 🙂
Zdravím, já osobně jsem byla vždy spokojená spíše s látkovými. Skořepinový se snadno otluče a poškrábe. Navíc pro mě velkou výhodou u látkových kufrů je, že se dá "nafouknout" a vleze se dovnitř více věcí než do skořepinového.
@Vendula38 ~ Hezký večer, zakoupit můžete například typické oděvy, kožené kabelky a boty, šperky (můžete si na ně nechat i vyrýt například své jméno v hieroglyfech), koření, sošky velbloudů, papyrus, vodní dýmku atd. Rozhodně smlouvejte! Ceny jsou zprvu někdy i mnohonásobně vyšší a pro Egypťany je smlouvání součást jejich kultury.
@Brbla ~ Dobrý večer, nárok na odškodnění vzniká, pokud při letech nad 3500 km (což ve Vašem případě splňujete) má letadlo zpoždění alespoň 4 hodiny. Při Vašem zpoždění máte nárok na finanční kompenzaci ve výši až 600 euro. Letecká společnost nemusí hradit odškodnění v případě zpoždění letu díky nepředvídatelným okolnostem. Každopádně doporučuji kontaktovat přímo leteckou společnost s žádostí o odškodnění, podrobně popsat Váš případ a doložit elektronickou letenku, palubní vstupenku a ideálně fotku příletové tabule s vaším zpožděným letem. Může trvat i pár týdnů než se aerolinka ozve zpátky, každopádně pokud by Vám letecká společnost odmítla vyplatit odškodnění nebo nabídla nízkou částku, neváhejte se obrátit na některou z právních agentur, které se zabývají těmito případy. Spolehlivá je například agentura Vaše nároky odkaz zde, která si účtuje provizi 5-25 %. Přeji Vám hodně štěstí!
Doporučuji si zajít na vyhlášené brunche do Bavard Cafe (je nutná rezervace předem) nebo na výborné burgery do nejoblíbenějšího brněnského food trucku Bucheck. Skvělé kafe dělají v Punktu nebo v Kafe Fridrich, boží atmosféru má taky Marinada Store. Opravdu je z čeho vybírat. 😉
Já naprosto zbožňuji film Dobrý ročník z vinařského prostředí, který se natáčí v Provence, a zrovna před 2 týdny jsem hlavní natáčecí lokality i navštívila 😊
@Kukis ~ Hezký den, Z Bangkoku jezdí denně spousta autobusů a minibusů směrem do Tratu nebo až přímo do přístavů Laem Ngop či Thammachat (z obou vyjíždí lodě na Ko Chang). Osobně lepší zkušenost mám s místními autobusy, které vždy vyjížděly cca na čas, kdežto minibus většinou čeká než se zaplní, a tak může nabrat klidně i hodinové zpoždění. Lodě jezdí na Ko Chang 365 dní v roce. Jezdí přibližně každých 45 minut, v hlavní sezóně i častěji. Zrušení lodí na této trase kvůli počasí je opravdu výjimečné, moře mezi pevninou a ostrovem je chráněno před údery tropických bouřek.
@Georg66 ~ Zdravím, o těchto dvou ostrovech jsem slyšela, ale bohužel jsem neměla možnost je navštívit. Každopádně díky za tip, nedokážu si představit, že existuje větší ráj než je Ko Kood nebo Ko Maak. 🙂
@Morphine ~ V prosinci bývá v Luang Prabang příjemné klima na cestování, teplota se většinou pohybuje mezi 20-25 °C, a je jasno, takže deštníky můžete nechat doma. 🙂 Určitě nezapomeňte navštívit vodopády Kuang Si, které se nachází nedaleko Luang Prabang.