@ČíčaMíca ~ Zdravím, nejoblíbenější cyklostezka vede kolem Neziderského jezera a měří pěkných 121,5 km, z toho 38 km leží na maďarské straně. V celém okolí jezera je krajina naprostá rovina, takže vyjížďky na kole zvládnou bez problému i děti (alespoň většina 🙂). Stezka navíc vede kolem vody, rákosí a vinohradů, takže je na co koukat a v čem se osvěžit. 🙂 Pěkné ubytování v blízkosti jezera seženete v městech Morbisch am See, Rust, Neusiedl am See nebo v Eisenstadt. Pěkný je například kemp Strandcamping Podersdorf nacházející se přímo u pláže.
@Josef_Procházka ~ Hezký den, souhlasím s Darinou, čím dříve lístky na trajekt koupíte, tím ušetříte. Pokud máte auto, určitě bych se nespoléhala na poslední chvíli a nekupovala lístky až na místě. Kromě zmiňované společnosti Corsica lines, se podívejte také na Moby Lines odkaz zde. Záleží jaké dny vyrážíte, ale Moby Lines bývá často levnější jak Corsica lines. Za jednosměrnou cestu z Livorna do Bastie pro 2 osoby + auto zaplatíte okolo 1700 Kč.
@Skalda ~ Hezký den, Pouhých 300 metrů od pláže Elafonisi se nachází Elafonisi Beach Front Villa, která nabízí krásné ubytování s výhledem na moře. V blízkém okolí se však nenachází žádné městečko, takže dovolená je zde vhodná spíše pro ty, kteří si chtějí užít klidnou dovolenou, případně dojíždět autem za tavernami a nočním životem. Jiná možnost je ubytovat se v Elafonisi resort, který se nachází 650 metrů od této pláže. Můžete se také ubytovat v cca 4 km vzdálené pěkné vesnici Moni Chrisoskalitissis s pár tavernami a pár pěknými zátokami. Zde doporučuji Glykeria Hotel, Xasteria, White lake holiday house či hotel Nireides.
@KrálJelimán ~ Zdravím, Počasí se liší v závislosti na konkrétní oblasti, záleží kam všude se v Maroku chystáte jet. Já před 3 týdny procestovala střední a jižní část Maroka, včetně oceánu, a ve vnitrozemí tou dobou už byla nesnesitelná vedra okolo 42 °C ve stínu. Měli jsme ale tak trochu štěstí/smůlu na takové počasí, jelikož teď je momentálně v Marakéši podobná teplota jako v ČR - "jen" okolo 30 °C. U Atlantiku bývá chladněji a teplota dosahuje i v létě maximálně 25-30 °C. Ve vnitrozemí, kterou z velké části pokrývá poušť, se však v létě připravte na opravdová horka. Vyrazit na podzim bude určitě rozumnější volba, a i letenky seženete levné. Stačí sledovat akce na našich stránkách, nebo se podívat přímo na stránky Ryanairu, který létá z Vídně i Prahy do Marakéše za skvělé ceny. Nás vyšla zpáteční letenka na 1200 Kč kupovaná pouze 3 dny před odletem. Ještě výhodnější jsou pak letenky koupené s měsíčním předstihem. S couchsurfingem v Marakéši zkušenosti nemám, protože jsme spali v Kammy hostelu za 70 Kč/noc i se snídaní. Hostel je vhodný spíše pro méně náročné cestovatele, ale výborná atmosféra vynahradí pár nedostatků (hostel nebyl zrovna nejčistější). Je to skvělé místo na seznámení se s dalšími cestovateli. 🙂
@RadekCesťák ~ Zdravím, Září je ideální doba pro návštěvu Mauriciu, jedná se o méně deštivé období. Mauricius je tropický ostrov a po celý rok zde občas zaprší, nejvíce srážek spadne od ledna do března, nejméně právě v období našeho léta a podzimu. Severozápad ostrova bývá většinou sušší, takže pokud prší na jihovýchodě, může na severozápadě svítit sluníčko. Také je zde o něco chladněji než v deštivém období, ale panují zde stále velmi příjemné teploty okolo 22-26 °C. 🙂 Podívejte se do našeho vyhledávače zájezdů zde. Na zářijové a říjnové termíny najdete zájezdy od 27 500 Kč s polopenzí či all inclusive.
@Margareta ~ Zdravím, Albánie je opravdu nádherná země s odlišnou kulturou, kterou jistě doporučuji navštívit. Nevím, co od vaší dovolené čekáte a co byste rádi viděli, za návštěvu však stojí následující místa: 1) překrásné hory v NP Thethi na severu země 2) město Skadar a přilehlé jezero 3) krásné historické město Berat, známé jako "město tisíce oken" 4) jezero Ohrid na hranici s Makedonií 5) staré město Gjirokastra zapsané v Unescu 6) krasový pramen vytvářející křišťálově čisté jezírko Syri i Kaltër (Modré oko) 7) pláže na jihu (okolí Ksamil, Himare, Dhermi atd.) 8) případně hl. město Tirana, které mi moc zajímavé ale nepřijde. Nebo přístav Durres (Drač). V Albánii jsou velmi milí a pohostinní lidé, ale jako všude jinde je třeba si dát pozor na krádeže. Věřím, že si při výběru Albánie jako vaší letošní dovolené nebudete zklamáni. 🙂
@Ziggy ~ Ahoj, dříve na Islandu nebyl problém kempovat na volném prostranství, nyní to již ale zákon zakazuje. Kempovat na divoko teď jedině můžete, pokud jdete nějakou túru a nesete batoh na zádech. Většina polí a míst kolem hlavní silnice 1 leží na soukromém pozemku, takže pokud si neseženete povolení přímo od majitele, je prakticky nemožné zde přespat. My jsme však díky autu našli vždy nějaké zastrčené místo, kde jsme si ten stan pozdě večer postavili, a brzy ráno vypadli. Pár nocí jsme také spali v kempech, které jsou na Islandu skoro na každém kroku. A ano, ve všech kempech, které jsme navštívili, tekla teplá voda. 🙂 Na Islandu je také spousta termálních pramenů, které nám často sloužily místo sprchy. 😀 Na treku Laugavegur je několik kempů, kde můžete přespat. Další možností jsou chaty, které je ale nutné díky vysokému zájmu si předem rezervovat.
@Jananas ~ Dobrý večer, osobně jsem v lázních nebyla, ale podle informací na oficiálních stránkách stojí celodenní vstupné pro dospělého 11 euro, na hodinu a půl je cena 5,80 euro. Po celý červen i letní prázdniny mají otevřeno, takže se nemusíte bát. Otevřeno mají od pondělí do pátku od 7.00 (pro vstup do 8.00 je snížená cena vstupu) až do 21.00 (po-st) nebo do 22.00 (čt-pá). O víkendech otevírají v 9.00 a zavírají v 20.00. Sauny a další služby jsou za příplatek. Lázně to vyloženě nejsou, ale teplých bazénů je zde několik, voda v nich se pohybuje od 27 °C do 36 °C.