Ostrov Guadeloupe patří mezi poměrně bezpečné země, kvůli kterým nemusíte absolvovat žádná povinná očkování. Pozorní byste však měli být před některými živočichy a rostlinami.
Povinné očkování:
- Žádné povinné očkování není.
Doporučená očkování:
- žloutenka typu A
- žloutenka typu B
Než se vydáte na ostrov Guadeloupe, nechte si raději zkontrolovat platnost rutinních očkování proti spalničkám, tetanu, černému kašli, příušnicím a záškrtu.
Zdravotní rizika v Guadeloupe
Cestovatelský průjem – změna stravy a stres z cestování může způsobit krátkodobé střevní potíže. Abyste se jim vyhnuli, vybavte se probiotiky a rostlinným uhlím. Pijte pouze balenou vodu, ovoce si omývejte pitnou vodou a vyhýbejte se ledu.
Strom mancenilier – šťáva z plodů způsobuje popáleniny na kůži. Nebezpečné mohou být dokonce i výpary z tohoto stromu.
Ryby – některé ryby ve vodách omývajících břehy Guadeloupe obsahují toxiny vyvolávající onemocnění ciguatera. Proto nikdy nekonzumujte vlastnoručně ulovené ryby, aniž by je viděl někdo z místních obyvatel.
Stonožky – bodnutí od velké stonožky s pevným krunýřem se dá srovnat s bodnutím od škorpiona. Z tohoto důvodu si nikdy nesedejte do trávy a při chůzi se neustále dívejte pod nohy.
Parazité – při koupání v některých řekách můžete chytit nemoc způsobenou parazitem bilharziose. Veškerá nebezpečná místa jsou uvedená na výstražných tabulích a v průvodcích.
Horečka dengue – mohou ji přenášet místní komáři. Na dovolenou se raději vybavte tropickým repelentem a v noci spěte pod moskytiérou.
AIDS – ostrov Guadeloupe patří mezi země s nejvyšším výskytem AIDS vyvolaným virem HIV. Pokud je cílem vaší cesty sexuální turistika, buďte pozorní a vždy používejte ochranu.
Bezpečnost v Guadeloupe
Kriminalita – Guadeloupe patří mezi bezpečné země. Přesto zde občas dochází k drobným krádežím. V místech s vysokou koncentrací lidí si hlídejte své osobní věci a po setmění se nepohybujte venku sami. Největší koncentrace kapsářů je v Pointe-á-Pitre.