Povinné očkování:
- Žádné povinné očkování není.
Doporučená očkování:
- žloutenka typu A
- žloutenka typu B – zejména v případě delšího pobytu
- břišní tyfus – můžete se nakazit kontaminovaným jídlem a vodou
- meningokok
- vzteklina – vyplatí se v případě, že se chystáte do oblastí s výskytem divokých zvířat
Před cestou si raději ověřte platnost rutinních očkování proti spalničkám, tetanu, černému kašli, příušnicím a záškrtu. Pokud chcete s očkováním poradit, obraťte se na odborníka na cestovní medicínu. K dispozici vám jsou očkovací centra a krajské hygienické stanice.
Zdravotní rizika ve Francouzské Polynésii
Cestovatelský průjem – dostat ho můžete velice snadno. Proto se vždy vyhýbejte vodě a jídlu z neprověřených zdrojů. Nápoje kupujte pouze balené a odmítejte nápoje s ledem. Pitná voda z kohoutku teče pouze v hlavním městě Papeete a na ostrově Bora Bora.
Úpal a úžeh – před přímým sluncem se chraňte pokrývkou hlavy, slunečními brýlemi a krémem s vysokým UV faktorem. Kolem poledne se zdržujte raději ve stínu a dodržujte pitný režim.
Hmyz – během období dešťů trápí vnitrozemí Francouzské Polynésie vyšší výskyt hmyzu. Na komáry i mouchy platí tropický repelent, dlouhé nohavice a rukávy.
Bezpečnost ve Francouzské Polynésii
Kriminalita – Francouzská Polynésie je bezpečnou zemí. Pouze v hlavním městě Papeete hrozí pouliční krádeže. Hlídejte si proto své doklady, peníze i další cennosti a nikdy nenechávejte své osobní věci bez dozoru.
Přírodní katastrofy – na ostrovech Francouzské Polynésie se mohou mezi listopadem a březnem objevit hurikány. Jedná se však o občasný jev a hurikány bývají poměrně mírné.
Míříte do Francouzské Polynésie na vlastní pěst a víte, že se budete pohybovat mimo turistické destinace? V tom případě se zapište do Dobrovolné registrace občanů ČR při cestách do zahraničí (DROZD). Jestliže se dostanete do problémů, bude k vám co nejdříve vyslána pomoc.