Poznávací zájezd do Ruska
Vloženo: 12. ledna 2019
Poslední příspěvek: 5. února 2020
anonym /
anonym
anonym /
před 6 lety
anonym
Dobrý, potřebovali bychom radu. Chtěli bysme s pár přáteli vyrazit do Ruska, válečky u moře to není nic pro nás. Raději bysme oblítali co nejvíce památek a užili si opravdové rusko. Chceme vidět ty hlavní památky a pak klidně i něco více zapadlého co ale stojí za to. Kam byste jeli v našem případě?? Máte nějaké osobní doporučení?? Byli ste v Rusku? S jazykem by každopádně neměl být problém, kamarád co s námi jede by se měl bez větších problémů dorozumět.
Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce /
před 6 lety
Kristýna
před 6 lety
anonym ~ Dobrý den, přemýšleli jste o Transsibiřské magistrále? Nejen, že je to neopakovatelný zážitek projet jedním vlakem 9288 km napříč celým Ruskem z Moskvy do Vladivostoku, ale také skvělý a vcelku levný způsob jak navštívit hlavní zajímavá místa v Rusku včetně nejhlubšího jezera světa - Bajkalu. Měli byste si dopředu naplánovat zastávky a jízdenky koupit na jednotlivé úseky, protože není možné kdekoliv vystoupit a později nastoupit do jiného vlaku na stejný lístek. Vlaky jsou lůžkové a rozděleny na třídy podle komfortu. Pokud jste dobrodruzi, doporučila bych vám nejlevnější třetí třídu, kde máte jedinečnou možnost poznat místní lidi a ruskou kulturu.
nový člen /
Radek1
nový člen /
před 5 lety
Radek1
před 5 lety
Transsibiřskou magistrálu jsem absolvoval se svým patnáctiletým synem v srpnu. Moje původní představa byla, že uskutečníme celou cestu vlakem z Brna až do Vladivostoku a nazpět poletíme letadlem s přestupem v Moskvě. Vyhlédl jsem si tedy přímý vlak, který jezdí jednou týdně už z Prahy přes severní Moravu, Polsko a Bělorusko do Moskvy. Ukázalo se však, že přejezd přes Bělorusko by byl velmi komplikovaný. Museli bychom si opatřit tranzitní víza, což v Brně nejde. Navíc bychom za ně zaplatili značnou částku. A protože ani samotná jízdenka na vlak do Moskvy nebyla cenově nijak atraktivní, rozhodli jsem se tedy do Moskvy letět z Prahy. Vycházelo to levněji než letadlo z Vídně nebo Bratislavy. Pro vstup do Ruské federace je třeba získat vízum, což je možno vyřídit na ulici Vídeňské v Brně (také v Praze nebo Karlových varech). Je to dosti byrokratický proces, ale co se dá dělat. My jsme zavedli víza první, Rusové nám to oplatili. Trasu jsme naplánovali již doma. Projet celou magistrálu bez zastávky je nesmysl. Lístky na vlak na každý úsek cesty je třeba koupit předem on-line prostřednictvím stránek rzd.ru. My jsme celkem měli osm jízdenek. Zastávky jsme dělali ve velkých městech a u Bajkalu. Někdy jsme naplánovali zastávku jen na několik hodin, jindy jsme přespali v hotelu a pokračovali další den. Jeli jsme třetí třídou neboli plackartou, pouze poslední úsek z Chabarovsku do Vladivostoku jsme jeli druhou třídou. Celá dovolená v nás zanechala mnoho dojmů. Nejvíce se nám líbilo u Bajkalu, zvláště pak ostrov Olchon. Na druhou stranu jsme tu měli i nepříjemný zážitek. Zpáteční autobus do Irkutsku odjel asi o 10 minut dříve ale bez nás (přišli jsme na „nádraží“ v Chužiru pět minut před odjezdem). Přitom my jsme na tento autobus měli koupené lístky již z autobusového nádraží v Irkutsku. Řidič si prostě vůbec nepřekontroloval soupis cestujících a ujel nám. Vše se naštěstí vyřešilo po několika telefonátech slečny za přepážkou a půlhodinovém čekání. Přijelo pro nás osobní auto a dohnalo autobus, který čekal u trajektu na pevninu. Zajímavá byla také centra velkých měst. Syn se velmi zajímá o městskou hromadnou dopravu. Jezdí zde mnoho autobusů a trolejbusů vyrobených u nás, proto si tyto vozidla nadšeně fotil. Procházet se po nově opravených nábřežích velkých řek (Ob, Jenisej, Amur) přímo lákalo. Panovala zde báječná atmosféra. V museu v Čitě jsem zase narazili na malby moravského malíře Zdeňka Buriana. Pěkné bylo i koupání na Ruském ostrově v Tichém oceánu. Z centra Vladivostoku se tam dá dojet přes dva nové mosty (Zlatý a Ruský most) za 15 minut. Velmi krásný pohled na záliv Zlatý roh s přístavem a Zlatým mostem se otevírá z Orlího hnízda. Jedná se zřejmě o turisticky nejatraktivnější místo ve Vladivostoku. Příjemným překvapením pro nás bylo, že se tu nachází socha Cyrila a Metoděje. U sochy se každý den fotí spousta Japonců, Korejců, Číňanů a dalších turistů, kteří nejspíš vůbec netuší, jaký význam měli tito dva věrozvěstové pro Moravu.
nový člen /
pvo
nový člen /
před 5 lety
pvo
před 5 lety
@Ovča ~ Mezi jednotlivými třídami jsou celkem velké cenové rozdíly, ale vzhledem k propadu rublu je pro Čechy v poslední době cena hodně výhodná. Např. z Jekatěrinburgu do Irkutsku vyjde jízdenka s odjezdem za měsíc ve 3. třídě (otevřený vůz s lehátky) na zhruba 1300 Kč a v 1. třídě (2-lůžkové kupé) na 8500 Kč.
Komu tedy nevadí cestování ve 3. třídě, za jízdu z Moskvy do Vladivostoku (se zastávkami v Jekatěrinburgu, Irkutsku a Ulan Ude) může zaplatit zhruba od 3700 Kč (při nákupu měsíc před odjezdem). U některých vlaků se však mění ceny dynamicky podle poptávky.
Kdyby vás zajímalo k tématu víc, tady jsem dal dohromady detailní informace o cestování po Transsibiřské magistrále.
Komu tedy nevadí cestování ve 3. třídě, za jízdu z Moskvy do Vladivostoku (se zastávkami v Jekatěrinburgu, Irkutsku a Ulan Ude) může zaplatit zhruba od 3700 Kč (při nákupu měsíc před odjezdem). U některých vlaků se však mění ceny dynamicky podle poptávky.
Kdyby vás zajímalo k tématu víc, tady jsem dal dohromady detailní informace o cestování po Transsibiřské magistrále.
nový člen /
Radek1
nový člen /
před 5 lety
Radek1
před 5 lety
Cesta trvala od 18.7 do 10.8. Cenu celkem odhaduji na 60 000 Kč až 70 000 Kč pro oba. Tedy zhruba polovina pro dospěláka (30 000 až 35 000Kč). Syn měl občas nějaké levnější vstupy nebo jízdenky.... Jinak započítávám do celkové ceny veškerou útratu (letenky, jízdenky na vlaky, autobusy, trolejbusy nebo např. loď po řece Moskvě, pojištění, víza, hotely, jídlo, vstupy, pohledy, zmrzlinu atd). Úplně přesně se mi to počítat nechce. Zastávky jsme udělali v Jekaterinburgu, Novosibirsku, Krasnojarsku, Irkutsku, u Bajkalu, v Ulan-Ude, v Čitě, v Chabarovsku.
věrný člen /
Ovča
věrný člen /
před 5 lety
Ovča
před 5 lety
@Radek1 ~ Díky za info, jen co příští rok bude jednodušší získat vízum, tak se také vydám na Dálný výchd. Plackartou jezdím v bývalém SSSR běžně, ani by mě nenapadlo si koupit kupé. A co se týče ceny, tak jelikož také cestuji na vlastní pěst, tak do nákladů započítávám absolutně vše od letenky a víza až po zmrzlinu. A náklady, které uvádíte, jsou pro mě zcela běžné náklady na nízkorozpočtovou čtyřtýdenní dovolenou mimo Evropu. Vzhledem k tomu kolik jste toho ujeli po zemi, tak je to jedna z nejlevnějších destinací. Příští rok vyrážím.
Vložit odpověď