Jaké jsou ceny na Maltě?
Vloženo: 23. listopadu 2019
Poslední příspěvek: 6. února 2020
čerstvý příchozí /
Petr2019
čerstvý příchozí /
před 5 lety
Petr2019
Dobrý den, navštívil někdo letos nebo loni ostrov Malta? Zajímalo by mě, jak moc drahá to je destinace? Jaké ceny na Maltě zaplatím za dopravu-taxi, mhd? A co restaurace a cena potravin? Není to tam nějak přemrštěný?
stálá členka /
Surimi
stálá členka /
před 5 lety
Surimi
před 5 lety
@Petr2019 ~ Byli jsme na Maltě v r.2018 . Místní dopravu tvoří autobusy po celé Maltě i Gozu - jedna nepřestupní jízda stála 2 E bez ohledu na počet zastávek. Dá se tam koupit na autobusových nádražích nebo v infocentrech předplacená karta (Talinja card), týdenní stála 21 E , na ježdění bez omezení, nebo "bodová", ta stála asi 15 E a za každou jízdu se z ní odečítaly dva body, v noci tři body. Tu bodovou jsme nevyužili, tak detaily nevím, vyplatila se cca do 10 jízd. Každá zastávka je na znamení a občas se stalo, že když byl bus plný, tak projel bez zastavení ) . Znamení k výstupu se musí dávat i uvnitř busu, zmáčknout tlačítko "stop" hned po výjezdu z předchozí zastávky, jinak tou vaší řidič jen profrčí. Je možno si půjčit auto (s volantem na pravé straně) nebo skútr,. Jezdí se tam po britsku vlevo a v sezóně je na Maltě doprava dost hustá, na Gozu je kromě "hlavního"města klidnější. Taxíkem jsme jeli jen zpět na letiště, cena z Buggiby na letiště stála 24 E.
stálá členka /
Surimi
stálá členka /
před 5 lety
Surimi
před 5 lety
@Petr2019 ~ S potravinami to jde, zhruba jako u nás bez akcí. Přes den mají ve všech pekárnách a bistrech pečivo "šátečky" se zeleninovou, masovou nebo sladkou náplní ,kus za 1 E, v tom horku to stačilo jako lehký oběd. Jídlo v běžných restauracích-pizza od 6 E, běžná "mezinárodní" jídla - těstoviny po italsku, různé válečky z mletého masa + hranolky nebo rýže 7-12 E, maltská národní jídla 11-18 E . V luxusních hotelích by se dalo několikachodové menu pořídit za větší peníze, ale tam jsme nechodili. Naše zkušenost s cenami celkově : Byli jsme na Maltě týden ve dvojici a utratili jsme 26 tisíc. 6 tisíc stály zpáteční letenky z Vídně, 6 tisíc ubytování (v soukromí, přes Airbnb), snídaně jsme si dělali sami, o bědu výše zmíněné šátečky, na večeře jsme chodili. Dalších 4 tisíc stálo jídlo doma nebo v rest., vstupenky na různé památky , 2x karta na autobus, taxi na letiště, suvenýry, nápoje, trajekt na Gozo + vyhlídkový okružní bus po Gozu, parkovací karta vídeňského letiště (50 E/týden)...
stálá členka /
Surimi
stálá členka /
před 5 lety
Surimi
před 5 lety
@Surimi ~ Oprava : dalších 14 , ne 4 tisíce, ale bylo to komplet se vším všudy. Kdybychom jeli v červenci k moři s cestovkou, tak bychom 26 tisíc zaplatili ve dvou jen za let, ubytování a max.polopenzi, ale určitě už by se tam nevešly různé vstupenky, nápoje, suvenýry, jízdenky na bus, "fakultativní" výlety po ostrově....ještě dodatek: Letenky na Maltu byly v červenci mnohem výhodnější z Vídně než z Prahy.
stálá členka /
Surimi
stálá členka /
před 5 lety
Surimi
před 5 lety
Autobusové karty platí i na Gozu, pořídí se v kamenné pokladně na autobusových nádražích nebo ve větších turistických infocentrech. V hale na letišti jsem prodej neviděla (ani jsem po něm nepátrala). Uvnitř v busech lze zaplatit jízdu jen v hotovosti. Trajekt na Gozo nebo turistické vyhlídkové busy "hop on-hop off" se platí zvlášť. Ohledně stěhování- chcete radši pláže , přírodu nebo památky ? Na Maltě je víc historických památek, na Gozu je hezčí příroda(pobřeží),různě rozeklané skály, slaná jezírka...Sever Malty je rušnější, zastavěný téměř do souměstí s mnoha hotely a apartmány, jih je klidnější, s hezčím pobřežím, Modrou jeskyní...ale s řidší veřejnou dopravou. Pobřeží obou ostrovů je většinou skalnaté, písečných pláží jen pár, na Gozu opět klidnější. Kdybych tam jela znovu, asi bych zvolila 3 dny/2 noci (s trochou koupání)/na Gozu a zbytek na Maltě. My jsme bydleli v městečku Buggiba (Qawra), které je menší a není v něm tolik "panelákových" hotelů. Na ostrůvek Comino ani nemá cenu jezdit, stojí na něm pár hotelů a všechny maltské cestovky tam pořádají jízdy vyhlídkovými loděmi "za nádherným koupáním v modré laguně", výsledkem hrozný dav. Ještě doplněk- na Maltě se mísí středomořský a britský pořádek, soukromé obchody a restaurace mají často otevřeno po středomořsku, se siestou odpoledne a pak dlouho do večera, státem spravované památky, muzea, katedrály mají otevřeno po britsku, max. do 18 nebo jen do 17 hodin.
Vložit odpověď