Do oblasti východního Švýcarska patří města Wil, Thurgau, St. Gallen, Schaffhausen, Kerenzerberg, Pizol, Glarus, Glarnerland, Flumserberg, Elm/Sernftal, Braunwald, Bad Ragaz, Amden-Weesen a Appenzell. V oblasti si přijdou na své horolezci, cyklisté, milovníci vysokorhorské turistiky i zimních sportů. Najdete zde muzea, malebné vesničky, údolí, řeky, výhledy z vrcholků hor, aquaparky, tenisové kurty, bobové dráhy a spoustu dalšího sportovního vyžití. Kouzelné jsou také výlety vlakem podél horských masivů. Pochutnat si můžete na skvělých čokoládách a sýrech, kterými je Švýcarsko proslulé a den zakončit v lázních nebo při relaxační masáži.
Východní Švýcarsko je jedna z nejlépe hodnocených lokalit ve Švýcarsku.
Do Švýcarska můžete cestovat na občanský průkaz i pas. Nezapomeňte, že i děti do 15 let musí mít svůj cestovní doklad. Více o dokladech.
Oficiální měnou je švýcarský frank. Výběr z bankomatů a platby kartou jsou ve Švýcarsku bez problémů ve městech a frekventovaných letoviscích. Při cestě do vysokohorských chat a malých vesnic mějte s sebou raději dostatek hotovosti. Více o měně a cenách.
Existuje několik možností, jak se z České republiky dostat do Švýcarska. Můžete jet autem, autobusem, vlakem nebo využít leteckou dopravu. Více o cestě autem.
Do Švýcarska není potřeba žádné povinné očkování.
Švýcarsko má čtyři úřední jazyky – němčinu, francouzštinu, italštinu a rétorománštinu. Mnoho obyvatel ovládá také angličtinu.
Elektrické zásuvky jsou podobné jako v České republice. Adaptér není potřeba. Více o zásuvkách.