Druhé nejnavštěvovanější slovenské pohoří se rozprostírá v délce 80 km mezi malebnými údolími řek Váh a Hron. Hlavní hřeben převyšuje třemi vrcholy výšku 2 000 m n. m. Nejvyšším je Ďumbier, následuje ho Chopok a Dereše. V posledních letech tu vyrostlo množství hotelů, kempů i sedačkových vleků a lanovek. Naproti tomu ve východní části, mezi sedly Čertovica a Kráľova hoľa, se nachází ještě opravdové pralesy s rozličnými druhy divoké zvěře. Tyto hluboké lesy přímo vyzývají k pěším túrám. Pro turisty je velmi zajímavý úsek hřebenovky od Chopka k Čertovici, který nabízí nádherné výhledy do nízko-tatranských dolin. Nízké Tatry nabízí i největší lyžařské středisko na Slovensku, termální lázně i jeskyně.
Ubytování Nízké Tatry , která si cestovatelé oblíbili.
Nízké Tatry je jedna z nejlépe hodnocených lokalit na Slovensku.
Tatralandii jsme navštívili podruhé a opět se nám líbilo. Zaujala mě asi zejména vnitřními bazénky, jaké jsem jinde ještě neviděl. Celý vnitřní prostor je skvěle propracovaný, jsou tu 4 základní bazénky, z toho 2 se slanou vodou, a uprostřed mezi nimi pool bar, který zpříjemní pobyt dobrým drinkem (doporučuji piňa coladu).
Jednu stranu lemuje pirátská loď i s modely pirátů apod., působí to celé moc hezky. Pod lodí je pro děti malý "šnorchlovací" bazének, v němž se nachází akvárium, takže lze takto pozorovat rybky. Je tu i další dětský bazének a spousta tobogánů a skluzavek, takže (nejen) pro nejmenší spousta vyžití.
Lze nalézt i venkovní termální bazény, menší plavecký bazén a to vše pod kulisou nedalekých hor, které lze v případě zahánění nudy navštívit a podniknout tu třeba nějaké túry. Pro starší je možnost se třeba nechat vyvézt lanovkou na vrchol Chopok, takže ani ti nemusí sedět jen v termálech a úplně zahálet.
Skvělé termály, které snad jen trochu kalí fakt vyšších cen, jak vstupného, tak třeba i občerstvení, ale je to jistě vykompenzováno jejich originalitou v našem "československém" prostředí...
Na Slovensko můžete cestovat na občanský průkaz i pas. Nezapomeňte, že i děti do 15 let musí mít svůj cestovní doklad. Více o dokladech.
Na Slovensku se platí eurem, bez problému zaplatíte platební kartou. Více o měně a cenách.
Existuje několik možností, jak se z České republiky dostat na Slovensko. Můžete jet autem, autobusem, vlakem nebo využít leteckou dopravu. Více o cestě autem.
Na Slovensko není potřeba žádné povinné očkování.
Úředním jazykem je slovenština. Bez problémů se domluvíte česky i anglicky.
Elektrické zásuvky jsou stejné jako v České republice. Více o zásuvkách.