Ačkoliv polská strana Krkonoš je podstatně menší než česká, nabízí úchvatné přírodní scenerie, ledovcová jezera a desítky kilometrů turistických stezek s neopakovatelnými panoramaty. V zimním období se pak tyto stezky mění v udržované běžkařské tratě. Jedním z nejlepších výchozích bodů je horské středisko Karpacz, odkud se lze dostat i lanovkou na vrcholek Kopa. Karpacz disponuje velkou ubytovací kapacitou, a raritou tohoto horského městečka je dřevěný kostelík Wang, který sem byl přemístěn v 19. století z Norska. Polské Krkonoše se staly pro české turisty dostupnější i otevřením vlakové trati z Liberce do Szklarske Poreby, která je v provozu již od roku 2010.
Ubytování v Polských Krkonoších , která si cestovatelé oblíbili.
Do Polska můžete cestovat na občanský průkaz i pas. Nezapomeňte, že i děti do 15 let musí mít svůj cestovní doklad. Více o dokladech.
Oficiální měnou je polský zlotý. České banky vám ho prodají téměř všechny. Stejně tak směnárny, hlavně ty na hranicích s Polskem. V příhraničních oblastech je občas možné platit i českými korunami. Bez problému zaplatíte platební kartou. Více o měně a cenách.
Existuje několik možností, jak se z České republiky dostat do Polska. Můžete jet autem, autobusem, vlakem nebo využít leteckou dopravu. Více o cestě autem.
Do Polska není potřeba žádné povinné očkování.
Úředním jazykem je polština. Bez problémů se domluvíte anglicky a na mnoha místech také česky.
Elektrické zásuvky jsou stejné jako v České republice. Více o zásuvkách.