Asijské Švýcarsko, jak je Kyrgyzstán často nazýván, leží ve střední Asii mezi Kazachstánem na severu a Čínou na východě a jihu. Díky nomádské kultuře i vládě Čingischána je země prošpikovaná historickými památkami. Přesto nejsou pro návštěvníky největším lákadlem památky, ale hlavně hory, ledovce a nespoutaná drsná příroda.
Hlavní město Biškek je směskou památek z dob sovětské éry a čínské kultury. I když by to ve střední Asii málokdo čekal, město je poměrně živé a kulturně bohaté. Univerzity, rozlehlá náměstí, betonové sochy, dubové parky, trhy a striptýzové bary tvoří centrum města. Ráno si dejte hamburger a kupte plstěný klobouk, abyste trochu zastínili kruhy pod očima po probdělé noci, a můžete vyrazit do terénu.
Ledovcové jezero v objetí pohoří Ťan-Šan na severovýchodě země je druhým největším vysokohorským jezerem na světě. Ve stínu prudkých svahů uprostřed drsné přírody se nachází město Karakol. Napříč zemí vede Hedvábná stezka a v Kyrgyzstánu na ni leží několik zajímavých bodů – například město Osh, které je označované jako nejstarší v celé střední Asii. Sulejmanova hora hned za městem je častým cílem turistů, kteří si netroufají na do nebe sahající hory, ale chtějí pokořit alespoň nějaký vrchol. Jedním z nejlákavějších unikátů je však největší les vlašských ořechů Arslanbob.
Drsná příroda s ledovci, horami, jezery, Hedvábnou stezkou, krutými zimami a teplým létem není pro každého, přesto se po cestě do Kyrgyzstánu poohlíží stále více turistů.
Zobrazit celý popis