Chorvatsko je stát ležící v severozápadní části Balkánského poloostrova a náleží mu také více jak tisíc ostrovů a ostrůvků v Jaderském moři. Díky dobré dostupnosti, průzračně čistému moři a příjemnému středomořskému klimatu se chorvatská přímořská centra stala jednou z nejoblíbenějších destinací, zejména pro turisty ze střední Evropy.
Celé pevninské pobřeží i všechny obydlené ostrovy poskytují velmi široký výběr letovisek, z nichž si vybere opravdu každý. Díky ostrovům, které jsou rozesety podél celého pobřeží je moře velmi klidné a mělké, což ocení zejména rodiny s malými dětmi. Chorvatská letoviska nabízejí i velké množství sportovních aktivit. Populární je zejména potápění a stále větší oblibě se těší jachting.
Pobřeží Jadranu má i bohatou historii. Diokleciánův palác ve Splitu, historický přístav Dubrovník přezdívaný „perla Jadranu“ nebo město Hvar na stejnojmenném ostrově jsou jen zlomkem z jeho významných pamětihodností.
Milovníci pokrmů z ryb zaručeně ocení skvělou dalmatskou kuchyni.
Chorvatsko však zdaleka není jen pobřeží Jaderského moře. Asi nejznámější turistickou atrakcí je národní park Plitvická jezera s vodopády, krasovými útvary a úchvatnými sceneriemi. Největší část rozlohy celého Chorvatska zabírá vnitrozemská oblast na severu země, kde se nachází hlavní město Záhřeb a řada menších měst a obcí, představujících tradiční chorvatský venkov. Rozkládá se zde několik přírodních parků, mezi kterými je nejnavštěvovanější národní park v pohoří Medvednica.
Zobrazit celý popisUbytování v Chorvatsku, která si cestovatelé oblíbili.
Chorvatsko je 3. nejlépe hodnocená země.
Brela je už mnoho let známá jako jedno z nejpůvabnějších a nejpříjemnějších letovisek ve Střední Dalmácii. Osobně si myslím, že je to více než pravda. Chorvatsko mám projeté od Splitu až po Dubrovník a není pro mě krásnějšího místa. Na místních plážích najdete oblázky i hrubý písek, voda je tak průzračná, až oči přechází, lidé jsou milí a ceny jsou jen nepatrně vyšší než u nás. Příjemné ubytování se ve většině případů nachází uprostřed lesů přímořských borovic, což je prostě fantazie.
K výletům láká třeba překrásné pohoří Biokovo, ostrovy Hvar a Brač, nezapomenutelná Makarská a vůbec celá promenáda kolem pobřeží, kterou si můžete projít pěšky, nebo vyrazit na kole či bruslích.
Nejsou zde Hotely ale soukromá ubytování.Klid pohoda.
Moe rada je že Podgora je opravdu princezna Jadranu jak se říká a místní lidičky jsou skvělí 💞
Písčité pláže, spousta kempů, apartmánů a dokonce i luxusní hotel. Všechno na dosah, konzum, stánky s ovocem a zeleninou, bary na pláži, restaurace, autobusové zastávky,... Do Omiše půlhodinka pěšky, Split v dojezdové vzdálenosti. Doporučuji.dl
Pro lidi co nevyhledávají žádné atrakce a minimum služeb
Chorvatsko na jihu je úžasné, čisté moře, písčité pláže
Chorvatsko je nádherná země s čistým mořem, krásné hory v Drveniku písčité pláže . Jeli jsme na ostrov Hvar
Krásné malebné městečko , stojí za návštěvu .
Podgoru všem doporucuji, je tam krásně. Výběr restauraci, výlety lodí, čisté pláže. Bydleli jsme v apartmánu Máša 10m od pláže. Výhled byl nádherný, ale to bylo jediný pozitivum. Nevybavena kuchyň, ve skříni žádné police, malá lednice to by nám nevadilo, ale taky bez police. Sprchový kout bez zástěny, takže když se člověk sprchoval , tak voda byla všude. S tím vším by jsme se asi smířily, ale dorazilo nás, když jsme zjistili, že nebydlime samy. V pokoji jsme měli myš, je to dost nepříjemný. A když máte kufry na zemi věci nevybaleny, protože do skříně bez polic to prostě nejde. Jinak Podgoru jako takovou doporučuji všem.
Do Chorvatska můžete cestovat na občanský průkaz i pas. Nezapomeňte, že i děti do 15 let musí mít svůj cestovní doklad. Více o dokladech.
V Chorvatsku se platí kunama, na některých místech zaplatíte i eury. Bez problému zaplatíte také platební kartou. Více o měně a cenách.
Existuje několik možností, jak se z České republiky dostat do Chorvatska. Můžete jet autem, autobusem, vlakem nebo využít leteckou dopravu. Více o cestě autem.
Do Chorvatska není potřeba žádné povinné očkování.
Mezi Chorvatskem a Českou republikou není žádný časový rozdíl.
Úředním jazykem je chorvatština, běžně se však domluvíte také německy, francouzsky, anglicky nebo česky. Více o jazyku a základních frázích.
Zásuvky jsou podobné jako v České republice, problém s adaptéry není tedy třeba řešit. Více o zásuvkách.