Severní Dalmácie je oblast mezi Karlobagem a mysem Zečevo. Rozdíl mezi severní a jižní částí pobřeží je značný – sever je převážně hornatý, skalnatý, v jižní části se díky přívětivým podmínkám více rozvíjel turistický ruch. Tato oblast sice není tak vyhlášená třeba jako Makarská riviéra, přesto i ona si našla své pravidelné návštěvníky. Nejznámějším středisky jsou Zadar, Sukošan, Biograd nebo třeba Pakoštane. Zajímavé jsou i severodalmatské ostrovy Ugljan, Pašman či Dugi otok. K výletům vybízí dva národní parky – Paklenica a Krk.
Ubytování v Severní Dalmácii , která si cestovatelé oblíbili.
Severní Dalmácie je jedna z nejlépe hodnocených lokalit v Chorvatsku.
Nikde jinde mi tak dobře nebylo❤️👍, je tu všechno co k dovolené potřebujete, krásné pláže, těch je mnoho, atrakce, doporučuji ponorku, výlety lodí, kulturní večery na starém městě, disco, výborné restaurace, hospůdky, slastičárny, milí lidé a je možnost i výletů do okolí, jako je Šibenik, Trogir a pod.
Nebojte se cesty,vždy po přejetí hranic do Chorvatska někde přespíme/i tady je spousty nabídek apartmánů/ráno pokračujem v cestě a je to super.Krásnější moře jsem ještě neviděla.
Do Chorvatska můžete cestovat na občanský průkaz i pas. Nezapomeňte, že i děti do 15 let musí mít svůj cestovní doklad. Více o dokladech.
V Chorvatsku se platí kunama, na některých místech zaplatíte i eury. Bez problému zaplatíte také platební kartou. Více o měně a cenách.
Existuje několik možností, jak se z České republiky dostat do Chorvatska. Můžete jet autem, autobusem, vlakem nebo využít leteckou dopravu. Více o cestě autem.
Do Chorvatska není potřeba žádné povinné očkování.
Mezi Chorvatskem a Českou republikou není žádný časový rozdíl.
Úředním jazykem je chorvatština, běžně se však domluvíte také německy, francouzsky, anglicky nebo česky. Více o jazyku a základních frázích.
Zásuvky jsou podobné jako v České republice, problém s adaptéry není tedy třeba řešit. Více o zásuvkách.