I když pátý největší ostrov Jadranu patří do Severodalmatského souostroví, svou polohou severně od Zadaru k nim nenáleží a často je řazen ke Kvarnerské riviéře. Ke své smůle je navíc poměrně neúrodný a z velké části kamenitý. Občasné doliny a pobřeží nabízí plochy k pěstování révy nebo oliv. Výjimkou je Lunský poloostrov, který pokrývá hustý les, a kde se vyrábí vynikající bílé víno. Na přírodní krásy je Pag chudší, ale hotely i soukromé penziony jsou plné, pláže jsou střídavě oblázkové a písčité, moře temně modré a historie díky ilyrskému osídlení a zachování mnoha artefaktů všudypřítomná.
Ubytování na Pagu , která si cestovatelé oblíbili.
Do Chorvatska můžete cestovat na občanský průkaz i pas. Nezapomeňte, že i děti do 15 let musí mít svůj cestovní doklad. Více o dokladech.
V Chorvatsku se platí kunama, na některých místech zaplatíte i eury. Bez problému zaplatíte také platební kartou. Více o měně a cenách.
Existuje několik možností, jak se z České republiky dostat do Chorvatska. Můžete jet autem, autobusem, vlakem nebo využít leteckou dopravu. Více o cestě autem.
Do Chorvatska není potřeba žádné povinné očkování.
Mezi Chorvatskem a Českou republikou není žádný časový rozdíl.
Úředním jazykem je chorvatština, běžně se však domluvíte také německy, francouzsky, anglicky nebo česky. Více o jazyku a základních frázích.
Zásuvky jsou podobné jako v České republice, problém s adaptéry není tedy třeba řešit. Více o zásuvkách.