Jižní Dalmácie je nejjižnější částí chorvatského pobřeží. Za její začátek považujeme deltu řeky Neretvy, konec představuje hranice Chorvatska s Černou Horou. Skládá se z různých krajů, které se od sebe dost odlišují. Je to oblast různorodá, pořád je v ní co objevovat. K Jižní Dalmácii patří i poloostrov Pelješac, který se mezi turisty těší velké popularitě stejně jako ostrov Korčula (na které se údajně narodil Marco Polo) či Dubrovnická riviéra.
Ubytování v Jižní Dalmácii , která si cestovatelé oblíbili.
Jižní Dalmácie je jedna z nejlépe hodnocených lokalit v Chorvatsku.
Úžasná lokalita, minimum turistů, ochotný a vstřícný majitel apartmánu, krásná příroda a moře jako káva, pláže přístupné a obchod dobře zásoben ,cesta autem z Prahy dlouhá ale vyplatila se .Kdo chce užít krásnou a klidnou dovelou bez davu ručníků a turistů na pláži mohu jen vřele doporucit.určitě se tam vratime .
Klidné místo vzdálené autem cca 1100 km z toho 600 po dálnici. Jezdím z Hradce Králové přes Maďarsko. Doporučuji využít trajekt z Ploče. Pak zbývá 14 km napříč ostrovem. Příjemné zpestření závěru cesty. V Orebiči, krásné pláže, čisté moře spousta restaurací na promenádě i v městečku. Je to klidné městečko, takže žádné kluby otevřené do rána. Na toto doporučuji třeba Rogoznici. Z Orebiče jezdí trajekt na Korčulu cca. 20 minut a Pelješac samotný je proslavený vínem. Za zmínku stojí městečko Ston s malou "čínskou" zdí z dob Dubrovnické republiky s proslavenou silnicí.
Ćistá voda, pohoda
Do Chorvatska můžete cestovat na občanský průkaz i pas. Nezapomeňte, že i děti do 15 let musí mít svůj cestovní doklad. Více o dokladech.
V Chorvatsku se platí kunama, na některých místech zaplatíte i eury. Bez problému zaplatíte také platební kartou. Více o měně a cenách.
Existuje několik možností, jak se z České republiky dostat do Chorvatska. Můžete jet autem, autobusem, vlakem nebo využít leteckou dopravu. Více o cestě autem.
Do Chorvatska není potřeba žádné povinné očkování.
Mezi Chorvatskem a Českou republikou není žádný časový rozdíl.
Úředním jazykem je chorvatština, běžně se však domluvíte také německy, francouzsky, anglicky nebo česky. Více o jazyku a základních frázích.
Zásuvky jsou podobné jako v České republice, problém s adaptéry není tedy třeba řešit. Více o zásuvkách.