Budva je přibližně desetitisícové město na pobřeží Jaderského moře v Černé Hoře. Je centrem Budvanské riviéry, která je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v této zemi. Město založili již staří Féničané a jeho historické jádro tvoří uzavřená citadela obehnaná původními hradbami, kde se nachází mimo několika pamětihodností i příjemné stylové kavárničky a restaurace. V těsném okolí se rozprostírají krásné písečné i oblázkové pláže, mezi kterými vyniká nejrozlehlejší Slovenska plaža. Z místního jachetního přístavu je možné vyrazit na lodní výlet po okolí nebo lodním taxi na nedaleký ostrůvek svatého Mikuláše.
Ubytování Budva , která si cestovatelé oblíbili.
Budva je nejlépe hodnocená lokalita v Černé Hoře.
Budva má krásné historické centrum v klasickém stylu, jaký najdeme ledaskde v zemích bývalé Jugoslávie. Jsou zde i hezké pláže, ale bohužel úplně přeplněné lehátky a lidmi, což je škoda, jinak pěkné místo...
Do Černé Hory můžete cestovat na občanský průkaz i pas. Nezapomeňte, že i děti do 15 let musí mít svůj cestovní doklad. Více o dokladech.
I přesto, že Černá Hora není členskou zemí EU, platí se zde eury. Je to proto, že se zde dříve platilo německou markou, kterou později vystřídalo právě euro. Platba kartou je možná pouze v turistických oblastech a větších městech. Více o měně a cenách.
Existuje několik možností, jak se z České republiky dostat do Černé Hory. Můžete jet autem, autobusem, nebo využít leteckou dopravu. Více o cestě autem.
Do Černé Hory není potřeba žádné povinné očkování.
Úředním jazykem je takzvaná černohorština. Anglicky se domluvíte jen ve větších hotelech, světové jazyky se zde moc nepoužívají (kromě ruštiny). Více o jazyku a základních frázích.
Zásuvky jsou podobné jako v České republice, problém s adaptéry není tedy třeba řešit. Pouze na některých místech, zejména při ubytování v soukromí, můžete narazit na starší rozvod elektřiny a odlišný typ zásuvky. Více o zásuvkách.